Сучасні антени, що підсилюють, являють собою пристрої, призначені для роботи в LTE мережах з метою стабілізації інтернет з'єднання і збільшення потужності радіосигналу мобільного оператора.
Специфіка зовнішніх антен для посилення 3G/4G зв'язку
Основними характеристиками диполів вважається тип пристрою та коефіцієнт посилення. За цими параметрами визначається область використання апарату. За конструкцією розрізняють спрямовані Yagi, параболічні, планшетні антени та всеспрямовані або термінальні диполі. Останні мають низький коефіцієнт посилення та застосовуються лише в умовах впевненого сигналу мобільного провайдера для стабілізації з'єднання. Ефективність антени визначається величиною КУ, у маркуванні пристрою, вказується його максимальне значення. Спостерігається прямо пропорційна закономірність, що вище показник, тим довша охоплювана дистанція до БС, сильніший сигнал і, бездоганніше робота мережного устаткування.
Завдяки продуманій прогресивній конструкції, зовнішня антена 4G успішно працює за технологіями FDD і TDD, що застосовуються в мережах LTE, а також підтримує протоколи стандартів другого та третього покоління. Найбільшою популярністю користуються широкодіапазонні апарати. Вони можуть охоплювати частотні інтервали від 2G до 4G, що дає можливість вирішувати всі завдання користувача.
Встановлення та використання зовнішніх антен різних типів
Монтаж всеспрямованих зовнішніх антен не викликає жодних труднощів. Вони компактні та прості у підключенні. Зважаючи на низький коефіцієнт посилення, термінальні диполі обмежені у застосуванні. Зазвичай їх встановлюють у приміщенні, ближче до вікна або використовують як автомобільну антену.
Диполі Yagi, панель та парабола відносяться до спрямованих. Їх монтаж значно утруднений за рахунок обов'язкової вуличної установки, великих розмірів, складного юстування, а у двох останніх випадках високої вітрильні. Пристрої необхідно монтувати на висоті не менше ніж 4 метри. Зазвичай для цього використовують дах, фасад будівлі або споруди, балкон будинку, а також щоглу, що окремо стоїть. Якщо БС провайдера знаходиться на пагорбі або на шляху проходження сигналу є природні перешкоди, наприклад, висотки або великі дерева, піднімають антену вище. Диполь повинен бути спрямований строго на передавальний пристрій стільникового оператора, інакше сигнал погіршиться або взагалі пропаде. Щоб уникнути великої парусності, відбивач параболічної антени замінюють ґратчастою конструкцією.
Спрямовані посилюючі зовнішні антени застосовуються в регіонах зі слабким сигналом або повною його відсутністю, на значній відстані від БС оператора, але в зоні дії диполя, в будівлях та спорудах з каменю та залізобетону з товстими стінами. Широко використовуються у заміських котеджах, дачах та сільській місцевості.