Інтернет в селі
Сільська місцевість завжди страждала від недостатньої якості інтернет-з'єднання, що впливало на завантаження сайтів, вони гальмували або взагалі не відкривалися. З приходом нових стандартів зв'язку третього і четвертого покоління проблема вирішилася сама собою. Зона покриття інтернет-провайдерів перевершила всі очікування. Досить скористатися сучасним обладнанням, і всесвітня павутина з'явиться в будь-якому будинку, при цьому швидкість передачі і прийому даних буде становити 50 Мб/с і 150 Мб/с відповідно для мереж LTE і 5,76 Мб/с і 42,2 Мб/с в форматі 3G.
Якщо базова станція стільникового оператора знаходиться до 20 км, то застосування зовнішньої антени обов'язково. Модем з зовнішньою антеною і функцією роздачі Wi-Fi дозволяє отримувати Інтернет декільком користувачам одночасно без втрати швидкості, при цьому сигнал залишається стабільним, а 15 і більше пристроїв можуть працювати без гальмувань і зависань.
Антени спрямованої дії вимагають зовнішньої установки на щоглу висотою 4-5 метрів. При монтажі підсилювальну антену необхідно направляти в бік діючої базової станції мобільного оператора. Користувачеві слід підбирати обладнання для посилення сигналу виходячи з конкретних завдань, які планується виконувати у Інтернеті. Модем потрібно вибирати легкий і зручний бажано з інформативною індикацією на передній панелі, наприклад, Huawei 3372. Також правильним рішенням буде вибір модему з двома виходами для зовнішніх диполів, що підтримує антенну технологію MIMO 2 × 2, що дозволить збільшити швидкість в 2-3 рази і на прийом і на передачу інформації.
3G/4G WiFi мобільний роутер - це компактний сучасний гаджет для передачі і прийому інформації, оснащений 4G LTE модулем і WiFi модемом для створення локальної бездротової мережі з іншими користувачами. Щоб підібрати портативний маршрутизатор з функцією Wi-Fi для сільської місцевості потрібно звернути увагу на наступні параметри:
- стандарти, підтримувані гаджетом і можливість його використання за кордоном;
- вага і габарити девайса, мобільний пристрій завжди потрібно переносити і краще буде, якщо це можна зробити в кишені або дамській сумочці;
- ємність акумуляторної батареї в залежності від моделі може досягати до 6400 мАг, що дає можливість автономної роботи протягом 25 годин, також важлива функція Power Bank, яка забезпечує підзарядку сторонніх пристроїв;
- число користувачів локальною мережею WiFi, може становити від 2 до 10 і більше пристроїв одночасно;
- можливість підключення зовнішньої 4G антени необхідно перевірити обов'язково, в сільській місцевості ймовірно доведеться посилювати сигнал, що виходить від базової станції на увазі її віддаленості або наявності перешкод, наприклад, 3G/4G Wi-Fi роутер Huawei 5577;
- роутер з USB портом має можливість підключення 3G/4G модем, який є приймачем, що використовують мережі операторів стільникового зв'язку для передачі і прийому інформації. Маршрутизатор отримує інтернет від модему, і роздає його на інші пристрої.
Стаціонарні Wi-fi роутери чудово підійдуть для використання в сільській місцевості. При наявності зовнішніх підсилючих антен, що підтримують технологію MIMO 2 × 2, маршрутизатор забезпечить доступом в інтернет велику кількість клієнтів. Девайси мають більш потужні Wi-Fi передавачі з радіусом дії до 100 метрів і дозволяють підключитися від 32 до 50 користувачів одночасно, але використовуються стаціонарно, тому що вимагають підключення до електромережі. Однією з кращих моделей в цьому класі можна назвати Huawei B315s-22. Користувачі люблять його за надійність і багатофункціональність.
Підібрати найбільш підходящих варіант Вам допоможуть наші консультанти. Ми раді допомогти, звертайтеся.