Антени для посилення 3G/4G оператора Київстар
Серед українських постачальників інтернету чільне місце займає компанія Київстар. Це один із лідерів мережевого рику, що володіє найбільшою зоною покриття та високою швидкістю прийому-передачі. На жаль, ще не в усіх куточках України мобільний провайдер може забезпечити стійкий потужний сигнал, щоб гарантувати стабільне з'єднання з БС оператора варто запастися прогресивним мережевим обладнанням і диполем, що підтримує технології зв'язку останнього покоління.
Типи антен для мереж LTE Київстар
4G антени для Київстар – це сучасні пристрої, що функціонують у мережах LTE на частотах вітчизняного мобільного провайдера. Девайс посилює сигнал передавача БС, на високій швидкості передає його на 4G модем або роутер користувача. При цьому з'єднання практично позбавлене перешкод, шумів та збоїв. Існують антени різних типів, здатні посилювати сигнал у зоні покриття Київстар:
1. Кімнатні пристрої використовуються для коригування існуючого сигналу, покращуючи його потужність. У районах зі слабким бездротовим зв'язком або за його відсутності застосування кімнатної антени марно.
2. Зовнішні диполі панельного типу здатні посилити сигнал передавальної станції як в умовах щільної міської забудови, з урахуванням підвальних та/або напівпідвальних приміщень, так і сільської місцевості, якщо відстань до БС не перевищує 15 км. Широка діаграма спрямованості, високий коефіцієнт посилення дозволяють на такому видаленні забезпечити стабільне високошвидкісне з'єднання. Встановлення антени допускається всередині будинку за умови максимального наближення до вікна, але краще вуличний монтаж.
3. Зовнішня антена спрямованої дії типу хвильовий канал зможе забезпечити стійкий сигнал з відривом до 20 км, а деякі моделі і до 30 — 40 км. Однак через вузьку діаграму спрямованості слід дотримуватися обов'язкових вимог монтажу. Диполь встановлюють на даху, фасаді будинку або щоглі, що окремо стоїть. Висота монтажу має бути не менше 4 метрів. Антену направляють строго на БС мобільного оператора, при цьому на шляху проходження сигналу не повинно бути перешкод, наприклад багатоповерхових будівель, високих дерев. За наявності природних перешкод диполь піднімають значно вище. Подальше налаштування роботи антени здійснюється за спеціальним алгоритмом MDMA. Виконання цих умов забере багато часу і вимагатиме певних зусиль, але результат перевершить очікування.
Монтаж та підключення антени 4G для Київстар можна виконувати самостійно, без сторонньої допомоги.
Вибір 4G антени для Київстар
Якісна робота диполя залежить від дотримання основних критеріїв вибору:
- відповідності робочого частотного діапазону антени частот LTE від Kyivstar;
- узгодженість підсилюючого пристрою та 4G модему Київстар;
- коефіцієнта посилення диполя;
- відповідність відстані до БС із потенціалом антени;
- типу підсилювального пристрою.
При віддаленні БС до 5 км і відсутності природних перешкод на шляху проходження сигналу достатньо кімнатної антени. Відстань у 8 – 9 км вимагатиме диполя з великим коефіцієнтом посилення, а при дистанції між модемом та передавачем більше 10 км, необхідно застосовувати серйозний апарат високої потужності з максимальним посиленням.
Інтеграція антен Київстар із мережевим обладнанням забезпечується за допомогою використання коаксіального кабелю імпедансом 50 Ом. Рекомендована довжина лінії 10 метрів, при збільшенні якість з'єднання погіршуватиметься внаслідок згасання сигналу. У цьому випадку слід застосовувати високочастотний провід з маркуванням 5D FB 50 Ом. Кабель необхідно надійно закріпити у вільному стані без надмірного провисання та натягу. Для приєднання коаксіального кабелю до антени та модему або роутера необхідно придбати перехідник, який в залежності від моделі мережевого обладнання може відрізнятися штекером. Важливо заздалегідь продумати місце та спосіб встановлення диполя, придбати кріплення та кронштейни заздалегідь, може навіть доведеться змонтувати щоглу.